Městský obvod Plzeň 8 - Černice
ÚvodŽivot v obvoduSociální službyNabídka nových bytů pro seniory a osoby se zdravotním postižením

Nabídka nových bytů pro seniory a osoby se zdravotním postižením

Výstavba bytů pro seniory na Zátiší pokračuje

V loňském roce statutární město Plzeň ukončilo I. etapu výstavby bytových domů v lokalitě Zátiší. Bylo vybudováno 8 domů se 77 byty, z toho 11 bytů bylo vyčleněno pro seniory a osoby se zdravotním postižením a 10 bezbariérových bytů.
V září 2022 bude dokončena II. etapa, ve které bude vybudováno 10 bytových domů se 102 byty, z toho 38 bytů bude určeno pro seniory a osoby se zdravotním postižením.
Byty jsou dispozičně 2+kk a 1+kk. Byty jsou nabízeny na realitním portále https://byty.plzen.eu/ nebo na vývěsce informací v Jagellonské ulici č. 8. Aby se zájemce o byty mohl ucházet, musí mít vytvořenou registraci na dostupné bydlení pro seniory a osoby se zdravotním postižením nebo bezbariérový byt, kterou provede na stejné internetové adrese.
První byty z druhé etapy výstavby již byly nabídnuty k přihlášení zájemců, uzávěrka přihlášek byla 6. dubna 2022 a nyní probíhá vyhodnocení a výběr nájemců.
Druhá nabídka bytů v této lokalitě pro uvedenou cílovou skupinu bude zveřejněna 1. června 2022 a zájemci se budou moci na byty přihlašovat do 13. července 2022 (včetně).
Pokud zájemce nemá přístup k internetu má možnost využít osobní návštěvy na Kontaktním místě pro bydlení, Jagellonská 8, Plzeň, kde mu pracovníci s vytvořením registrace pomohou, sdělí mu nabídku volných bytů a pomohou s přihlášením na vhodný byt.
S přihlášením na byty, také mohou pomoci sociální pracovníci na úřadech městských obvodů, podle bydliště žadatele.

Kontaktní místo pro bydlení, Jagellonská 8, PO a ST od 8:00 do 17:00 hodin.
Telefon: 378 032 222
Na Kontaktní místo pro bydlení je možné se objednat prostřednictvím úřadu bez čekání www.uradbezcekani.cz

Poslední aktualizace: 17. 6. 2022, Martina Majerníková